KURUMSAL

Antalya Balık A.Ş. 1985 yılında kurulmuştur. Farklılığını ve değişim hızını 25 yıldan beri arttıran şirket 2006 yılında, Türkiye'nin en ileri teknolojik donanımına sahip ve yüksek kapesiteli su ürünleri üretim tesisini Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyete geçirmiştir. ileri standartlara uygun olarak donatılmış olan bu tesiste, deniz ve su ürünlerini işleme, şoklama, glaze, kaplama, marine etme, füme üretim, paketleme ve stoklama üniteleri faaliyette bulunmaktadır. Tesiste, 6.000 ton/yıl kapasite ile 238 çeşit su ürünleri, talep doğrultusunda işlenmektedir.

12 Ülkeye İhracat yaparak Ülkemizin Su ürünleri branşında en başarılı ve önemli ihracatçılarından biri olan Antalya Balık A.Ş’ın etik değerleri; Tam sürdürülebilirlik ile Avrupa ve Dünya hijyen ve kalite standartları üzerine inşa edilmiştir. Firma halihazırda, BRC, IFS (International Food Standard) Global GAP (Euro GAP), USA FDA gibi yüksek özellikli kalite ve güvence belgelerine sahiptir.

Ayrıca Antalya Balık A.Ş.’nin, Dünya’da Alabalık yetiştiriciliği konusunda verilen ilk ve tek Global Gap (Good Agricultural Practices) sertifikası ile belgelendirilmiş Balık Yetiştirme Kompleksi, Burdur Karacaören-1 Baraj Gölü içerisinde kuruludur. İleri teknoloji ile tam Sürdürülebilirlik kriterlerinin uygulandığı bu üretim alanında off shore kafeslerinde yetiştiricilik yapılmaktadır. Korkuteli Varsak Yaylası’nda ve Çandır Yalvaç'ta bulunan Alabalık yetiştirme tesislerinde ise kuluçkahane, yavru geliştirme ve besleme havuzları bulunmaktadır.

Antalya Balık’a ait tüm üretim tesisleri çevreye ve doğaya zarar vermeyecek şekilde sosyal sorumluluk bilinci ile projelendirilip Antalya Balık A.Ş. etik değerleri ile yürütülmektedir.

Dünya ve yurt içi pazarlarında en üstün şekilde hizmet vererek pazar payını sürekli büyüten Antalya Balık A.Ş, Avrupa’nın tanınmış ve önde gelen zincir marketlerinin Donmuş Alabalık, Çipura, Levrek ve Füme ürünlerinde en önemli ana tedarikçilerinden biridir.

Türkiye pazarında da önemli bir tedarikçi olan Antalya Balık A.Ş., Akdeniz ve Ege bölgesinde yer alan 5 yıldızlı otel ve tatil köylerine hizmet vererek iç pazarda da söz sahibi bir konumda bulunmaktadır.

Ürün geliştirme ve yüksek Teknoloji içeren yatırımları ile Antalya Balık sektördeki liderliğini koruyacaktır.

Antalya Balık Resmi Sosyal Ağ Hesapları

Antalya Balık Facebook Antalya Balık Twitter

Web Sitemizi Paylaşın

Organize Sanayi Bölgesi 2.Etap 24. Cd 07190 Antalya/TÜRKİYE Telefon +90 242 258 19 20 (pbx)
Bu site ve içeriğini oluşturan materyallerin tüm hakları ANTALYA BALIK'a aittir, izinsiz kullanılamaz © 2013 / Tasarım AJANSWEB